Objednat nyní

vyberte jazyk:

Vlastní linux admin za 200 Kč měsíčně na telefon? U Greenhousing.cz je to realitou

Největší zábranou pro nákup dedikovaného serveru již není cena, ale pocit, že jste na něj sami. A přesně tuto zábranu jsme se rozhodli odstranit zavedením Asistenčního Linuxového Admina (ALA) za 200 Kč měsíčně skrze službu Instalace Basic Plus. Co tím od nás získáte? Stejně jako na rubu dvousetkoruny, tak i u nás dostanete pomocnou ruku v podání kompletní instalace OS Debian Linux, nastavení sítě, DNS, nastavení RAID disků, nastavení služeb ssh, Apache, mySql, ftp, nastavení firewallu, předkonfiguraci pro systém SNMP monitoringu, předkonfiguraci na centrální systém zálohování a předání root přístupu k managed serveru.

Co je Asistenční Linux Admin?
Asistenční Linux Admin (ALA) je speciální služba, která umožňuje zákazníkům outsourcovat si živého Linuxového administrátora, a to za pouhých 200 Kč měsíčně. V praxi to znamená, že pokud zájemce zvažuje pořízení serveru, nebo již nějaký má, ale neví jak data přenést nebo jak jej instalovat, potom stačí zavolat na Greenhousingový helpdesk, kde mu po vypsání objednávky služby Instalace Basic Plus bude nabídnuta odborná pomoc a dohled nad celým migračním procesem, instalací nebo vlastní administrací.

Pokud se vám tedy nezadaří, nezoufejte, náš Asistenční Linuxový Admin (ALA) vám nabízí 3 kroky ke zdolání jakéhokoli zádrhelu.

1. Krok - ISPConfig

Jedná se o velice komfortní správcovskou webovou konzoli, která ze správy serveru činí radost. ISPConfig tak může pomoci novým uživatelům systému Linuxu nakonfigurovat web a e-mail rychleji a jednodušeji, než by to zvládli sami. Umožní jim využívat všech výhod dříve, než nastane pocit rozčarovaní z neúspěšné konfigurace serveru a než se vzdají. Jinak musí být totiž uživatelé experti v DNS, mailu a apache/php, aby přiměli server plnit své základní funkce, a dospět do místa, kdy je práce na serveru začne bavit. Toto tvoří z ISPConfig „bránu ke světu LINUXu“. A co víc, umožňuje svým uživatelům spravovat internetové služby, jako jsou webové servery, FTP servery, databázové servery a DNS servery. Současně umožňuje konfiguraci firewallů, anti-virových programů, uživatelů a shellových skriptů uživatelům, emailových autoodpovídačů, spamových filtrů a diskových kvót. K celému systému je k dispozici manuál a je skutečně velmi jednoduché administrací projít.

2. Krok KVM Switch
KVM Switch (KVM je zkratka pro klávesnici, monitor, myš) je hardwarové zařízení, které vám umožňuje vzdáleně ovládat váš server. Zařízení se chová jako běžná lokální konzole, ale s tím rozdílem, že komunikace probíhá po internetu šifrovaným protokolem SSL k ovládacímu serveru s libovolným operačním systémem. Až nastane chvíle potřeby, stačí kontaktovat Greenhousing technickou podporu, která zdarma zapojí KVM over IP. Služba je vázána pouze internetovou konektivitou, a tak jí můžete využít např. na zahraniční dovolené nebo v případě zádrhelu.

3. Krok – technická podpora

Když vám ISPConfig ani KVM nepomůže zdolat úkol, tak je tu naše informační linka +420 245 006 026 nebo e-mail info@greenhousing.cz, kde se můžete jednoduše svěřit a získat řešení k vašemu případu.

Více informací o ISPConfig 3

Pro zkušené LINUX mastery ISPConfig urychluje a zjednodušuje společnou správu serveru a provozní úkoly, jako je vytváření spousty nových e-mailových účtů nebo rychlé zřízení spousty nových kořenových adresářů (výchozích složek) pro nové domény. Provádění těchto změn ručně z příkazového řádku zabere mnohem více času a úsilí, nemluvě o nudné opakující se práci, při které může docházet ke spoustě chyb.

Podívejte se sami na některé příklady konfiguračních obrazovek zde.

Dedikovaný nebo managed server Greenhousing si můžete objednat zde.

Všechny novinky