Objednat nyní

vyberte jazyk:

Greenhousing.cz nabízí spolehlivé zálohování dat

Prakticky žádný server s důležitým obsahem není možné provozovat bez spolehlivé zálohy. Možností, jak zálohovat data, je velké množství. Jsou situace, ve kterých stačí jednoduché zálohování, a v jiných, na první pohled velmi podobných situacích, je zapotřebí rozsáhlý zálohovací systém. Dalším důležitým aspektem je úschova záložních médií. Není dobrý nápad nechávat je v krabici od bot vedle serveru, protože v případě požáru jsou takto umístěná data pro obnovu nepoužitelná. Pásky se roztaví a výsledek bude stejný, jako kdybyste nezálohovali. Zálohy dat by se v každém případě měly ukládat na bezpečné místo - a pro jejich zabezpečení před zničením také v druhé kopii mimo budovu. A právě z tohoto důvodu přicházíme s nabídkou zálohování.  

Důvody, proč je nutné zálohovat, jsme popsali už v článku Proč je více než nutné zálohovat data, který si můžete přečíst zde.

Zálohování u Greendata s.r.o.  - V nabídce Greenhousing.cz naleznete 2 druhy záloh:

1. Služba: záloha od 50 GB do 500 GB (od 50 Kč měsíčně)
Jedná se o službu, která vám nahrazuje externí zálohovací medium. Dostanete prostor pro zálohování a záleží jen na vás, jak a v jakém intervalu si svá cenná data zálohujete. Diskový prostor je oddělen od vašeho primárního serveru, data máte přístupná pomocí ftp nebo http protokolu. Máte tak vlastně k dispozici další disk, ze kterého v případě chyby vlastní, nebo chyby HW, obnovíte svá dat.

Důležité je zmínit fakt, že Greenhousingová záloha je umístěna zcela separátně, jak na síti, tak i fyzicky v úplně jiné serverovně v jiné části Prahy než je úložiště dedikovaných a managed serverů.

Zálohování můžete provádět:

a) Fyzicky, kdy si ručně přenášíte data na zálohovací prostor (zdarma).

b) Prostřednictvím služby: Zálohovací automat (100 Kč měsíčně).

Služba Zálohovací automat umožňuje každému uživateli serveru zálohovat jakákoli data v libovolném intervalu v závislosti na velikosti nasmlouvaného zálohovacího prostoru. Zálohování je umožněno v rámci telhouse na externí diskové pole maximální možnou rychlostí síťového připojení. Služba je realizována tak, že označíte na svém serveru oblasti, které chcete zálohovat, a interval zálohování a o nic dalšího se již nestaráte. Na vyžádání vám obnovíme požadovaná data.


2. High Availability Cluster (cena kalkulací dle počtu serverů)

Clusterem se rozumí shluk více serverů, které se pro koncového uživatele jeví jako server jediný. High Availability Cluster (dále HA) je řešení vhodné v případě, kdy máte k dispozici dva servery a cílem je zajistit nepřetržitý provoz služeb. Těmito službami poskytovanými clusterem mohou být služby poštovního serveru, proxy serveru, souborového serveru, databázového serveru atd. V tomto řešení je jeden server vždy primární a druhý sekundární. Sekundární server je nakonfigurován stejnými službami jako primární a je k dispozici v případě výpadku primárního serveru. Mezi oběma servery je vyhrazené síťové spojení, přes které neustále kontrolujeme dostupnost obou serverů. V kombinaci se souborovým clusterem se také přenášejí veškerá změněná data ze serveru primárního na sekundární. V jednom okamžiku běží služba (např. poštovní server) pouze na jednom serveru, stejně tak jako IP adresa, na které je služba provozována, je aktivní pouze na jednom serveru.

Chcete se na něco zeptat? Potom nás kontaktujte.

Všechny novinky