Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

V červenci proběhlo 89 676 měření dedikovaného serveru Greenhousing a opět bez výpadku

2. 8. 2011

Jak funguje měření? 
Pokud server neodpovídá, může to znamenat jenom výpadek někde "po cestě", ale dedikovaný server přitom může běžet. Proto se v případě neúspěchu měření provádí ze 2 dalších jiných hostingů než z primárního . Pokud daná stránka neodpovídá ani z jednoho místa, prohlásí se za nedostupnou.
Pokud u stroje, který měří, dojde k výpadku připojení k internetu, okamžitě se přestane měřit ; nemůže se tedy stát, že by se některý server naměřil jako nedostupný jen kvůli výpadku internetu u provozovatele měření.


 

V současné době je každá stránka změřená jednou za 3 až 5 minut, což znamená průměrný interval měření 4 minut. Výsledky jsou tedy dostatečně vypovídající. 

Před každého měřením referenčního webu kontrolujeme jeho IP adresu - zabraňujeme tak přiřazení nějakého webu cizímu hostingu. To by se mohlo stát velice lehce právě při změně zákazníkova hostingu.

On-line přístup k aktuálnímu měření Greenhousing 

(dedikovaný nebo managed serverunaleznete na stránce zde 

 

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram