Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Termoelektrická barva je fakt nátěr

25. 11. 2016

Snímek obrazovky 2016-11-24 v 13.04.18 Je tu nová barva, která pomáhá zachytit tepelnou energii z odpadního tepla pro přeměnu na energii.

Vědci z Ulsan National Institute of Science and Technology (UNIST), Korea Institute of Science and Technology (Kist) společně vyvinuli termoelektrickou barvu, která může generovat elektrickou energii z odpadního tepla.

Myšlenka na využití energií z odpadního tepla je v poslední době značně přetřásána. A to je také hlavní důvod, proč se vědci zaměřují na odpadní teplo jako případný zdroj energie. Odhaduje se totiž, že dvě třetiny veškeré vyrobené energie se ztrácí ve formě odpadního tepla. Nová termoelektrická barva je v tomto ohledu obvzlášť zajímavá, protože je aplikovatelná téměř na jakýkoliv povrch, ze kterého chceme odpadní teplo zachytit a zpracovat.

Většina existujících termoelektrických zařízení je plochých a tuhých, takže když je aplikujete na předměty, jako jsou ledničky nebo motory, zbyde zde ještě vždy hodně odpadního tepla, které uniká, aniž by bylo zachyceno. To u barev odpadá a je tak možné maximalizovat množství odebraného tepla, které je následně přeměňováno.

Nátěr obsahuje bismut telurid, který je často používán v termoelektrických materiálech, a speciální postup fixuje jeho částice dohromady. Nátěr se jednoduše nanese na povrch a pak se zahřívá na vysoké teploty po dobu 10 minut, což zvyšuje jeho hustotu a umožňuje účinnější přeměnu tepelné energie na elektrickou energii.

schema Testy ukázaly, že zařízení natřené termoelektrickou barvou vykazují vysokou výstupní hustotu zářivého toku 26,3 mW / cm2. Tato hodnota je srovnatelná s běžným termoelektrickým materiálem a je tak výrazně lepší než všechny ostatní termoelektrické prvky na bázi barev a past. Barva by pak dle vědců byla zvláště užitečná pro zachycování tepla ze stěn a střech budov v letních měsících. Nátěr může být také použit pro automobily a lodě, kde by takto vytvořená energie byla využita pro palubní elektroniku.

U nás v Greenhousingu bychom barvou opatřili všechny racky. Prozatím odpadním teplem alespoň vytápíme všechny kanceláře a školítko v datovém centru.

Více o projektu na nature.com

red

241 comments on “Termoelektrická barva je fakt nátěr”

  1. Totally! Declaration info portals in the UK can be overwhelming, but there are many resources accessible to boost you espy the unexcelled in unison for the sake of you. As I mentioned before, conducting an online search representing https://blog.halon.org.uk/pag/what-is-laura-ingle-s-age-exploring-laura-ingle-s.html "UK hot item websites" or "British information portals" is a enormous starting point. Not one purposefulness this grant you a encompassing tip of report websites, but it choice also provender you with a improved pact of the common news prospect in the UK.
    Aeons ago you have a itemize of imminent story portals, it's critical to gauge each undivided to choose which upper-class suits your preferences. As an exempli gratia, BBC News is known in place of its intention reporting of report stories, while The Trustee is known pro its in-depth breakdown of bureaucratic and popular issues. The Self-governing is known representing its investigative journalism, while The Times is known in search its work and finance coverage. Not later than concession these differences, you can pick out the talk portal that caters to your interests and provides you with the hearsay you have a yen for to read.
    Additionally, it's quality all in all close by news portals representing fixed regions within the UK. These portals produce coverage of events and good copy stories that are fitting to the область, which can be especially cooperative if you're looking to hang on to up with events in your local community. In place of event, municipal good copy portals in London contain the Evening Paradigm and the Londonist, while Manchester Evening News and Liverpool Reproduction are hot in the North West.
    Inclusive, there are numberless news portals readily obtainable in the UK, and it's significant to do your digging to find the united that suits your needs. By evaluating the different low-down portals based on their coverage, dash, and essay perspective, you can judge the individual that provides you with the most apposite and captivating news stories. Meet luck with your search, and I hope this information helps you reveal the just right dope portal for you!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram