Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Pronájem racků nově i na druhé straně Vltavy

13. 5. 2015

100 DC6.cz je nové místo se sídlem na Praze 6, které nabízí moderní způsob ukládání rackových serverů. Je vybavené standardními technologiemi potřebnými pro housování zákaznických serverů a IT infrastruktury. Jeho výhodou je výjimečné postavení v západní části Prahy, kde představuje výhodné místo pro geografické služby nebo oddělené zálohy s krátkou dojezdoou vzdáleností z Prahy 5, 6 a 7.

meda43_front

DC6.cz se nachází v objektu ve Vokovicích, kde v minulosti působil Národní podnik Aritma Praha, jež svého času patřil co do rozsahu výroby zařízení výpočetní techniky v Československu k těm nejproduktivnějším a je spjat s firmou Powers GmbH, která v roce 1940 založila v Praze-Vršovicích výrobnu dílů a později montáž sloupcových děrovačů. Tento závod se později přeměnil v pobočku německého koncernu Rheinmettal. V letech 1945 až 1950 prošel četnými změnami a po znárodnění v roce 1948 se stal, počínaje od 1. ledna 1950, národním podnikem, nesoucím značku Aritma. Hlavní sídlo podniku se nacházelo v Praze 6 ve Vokovicích. Do roku 1975 dodala Aritma pro tuzemské a zahraniční uživatele ze sortimentu hlavních výrobků: 18 000 děrnoštítkových strojů, 220 počítačů pro zpracování informací, 1 000 analogových počítačů MEDA a 160 jednoúčelových analogových počítačů. Od roku 2015 se v části objektu nachází DC6.cz.

DC6_07

DC6.cz vznilo ve spolupráci anglické společnosti Advice Forge Ltd., a Greendata s.r.o. a nabízí širokou škálu služeb Rack housingu zákazníkům z řad jednotlivců, startupů, firem i institucí. V současné době je navíc jedním z mála poskytovatelů operujících na území západní části Prahy, kde nabízí kompletní sortiment služeb datového centra. Všechny systémy důležité pro běh datového centra jsou zálohovány systémem N+1 nebo vyšším a odpovídají úrovni TIER III. Areál je navíc vybudován v bezzáplavové oblasti a aktuálně pojme až 2 000 serverů s možným rozšířením až na trojnásobek.

Zákazníci působící na západ od Prahy jako je Plzeň, Beroun, Strakonice a dále pak na Praze 5, 6, a 7 nyní konečně nemusejí dojíždět do datových center na druhé straně Vltavy. Sníží se jim tak důležitý dojezdový čas k serverům, čímž  se i zvýší komfort jejich práce. Další výhody DC6.cz jsou pak ceny za poskytování služeb a jejich oddělenost.

„Firmy poskytující například cloudové služby můžou nyní část svých serverů oddělit a skrze DC6.cz je geograficky provozovat v jiné části Prahy. To také zvyšuje odolnost jejich služeb pro případy, že bude např. část Prahy ochromena rozsáhlým výpadkem elektřiny, záplavou nebo postižena jinou živelnou událostí,“ vyzdvihuje výhody Zdeněk Maršál, obchodní ředitel společnosti Greendata, která DC6.cz provozuje. Upozorňuje i na skutečnost, že DC6.cz je vhodnou platformou pro housovaní záložních serverů, které si zákazníci mohou oddělit od serverů housovaných u jiných poskytovatelů.

DC6.cz nabízí službu rackhousing, tedy pronájem v samostatně uzamykatelných stojanech s kapacitou 6U, 21U a 42U pro umístění zákaznických technologií jako jsou servery, switche, ústředny, routery apod. Cena zálohované elektřiny je od 3,33 Kč za kWh. Ceny Rack housingu pak začínají na 3000 Kč měsíčně za 6U s možností slevy 5, 10 a 15 % za předplatné v období 3, 6 a 12 měsíců.

DC6_05 Rackhousing 6U
Služba je dodávána v samostatně uzamykatelných rozvaděčích o velikosti 1/7 racku. Dvě na sobě nezávisle zálohované větve A+B s cenou 3.33 Kč kWh, od 2x 1 Gbps konektivity bez omezení, 24/7 přístup do serverovny, 24/7 dohled nad servery, BGP nebo 4+ veřejné IPv4 a IPv6 adresy. Služba je ideální pro start-up projekty a majitele 2-4 rack-serverů.

Rackhousing 21U
Služba je dodávána v samostatně uzamykatelných rozvaděčích o velikosti 21U racku (800 x 960 x 1000 mm). Dvě na sobě nezávisle zálohované větve A+B s cenou 3.33 Kč kWh, od 2x 1 Gbps konektivity bez omezení, 24/7 přístup do serverovny, 24/7 dohled nad servery, BGP nebo 12+ veřejné IPv4 a IPv6 adresy. Služba je ideální pro malé a střední podniky a majitele 10+ rack-serverů.

Rackhousing 42U+
Služba je dodávána v samostatně uzamykatelných rozvaděčích o velikosti 42U (800 x 960 x 2000 mm). Dvě na sobě nezávisle zálohované větve A+B s cenou 3.33 Kč kWh, od 2x 1 Gbps konektivity bez omezení, 24/7 přístup do serverovny, 24/7 dohled nad servery, BGP nebo 24+ veřejné IPv4 a IPv6 adresy. Služba je ideální pro větší internetové projekty a majitele 12+ rack-serverů.

Další možností je umístění serverů do racků ve dvou a více místech v Praze pro geografické služby nebo se zálohování do kříže apod.

DC6_01

Součástí DC6.cz je coworkingový prostor, který můžete využít jako důstojné místo při administraci uložených serverů, ale i jako školící místnost, meeting room apod. Zákazníci, kteří hledají do svého týmu administrátory, mohou po dohodě využít administrátory Greenhousingu. Stejně tak mají možnost na své vlastní schůzky do DC6.cz pozvat kolegy, klienty nebo investory a přímo na místě prezentovat výhody svých služeb.

Více na www.DC6.cz. Uvedené ceny jsou bez DPH.

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram