Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Prodej serverů v ČR stále roste

4. 9. 2013

Počet prodaných serverů v České republice (platí to i o Greenhousingu) v druhém čtvrtletí 2013 vzrostl meziročně o 6,5 % a tržby dodavatelů zde stouply o 3,2 procenta. Vyplývá to z údajů zveřejněných agenturou Gartner.

Přehled prodejů serverů v ĆR

prodeje_serveru_v_CR

Analytická společnost Gartner vydala přehled trhu serverů pro jednotlivé země regionu EMEA za druhé čtvrtletí 2013. V České republice trh serverů v druhém čtvrtletí 2013 překvapivě vzrostl, na rozdíl od celého regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), kde naopak došlo k meziročnímu propadu o -3,8 %. Většina značek zaznamenala pokles, největší pak HP o -17,5 %. Naopak největší nárůst v rámci regionu EMEA zaznamenalo Cisto (+43,3 %). V Česku firmy naopak preferují spíše tradiční výrobce serverů a HP si zde drží pozitivní růstovou tendenci (+7 %). Nejvíce se pak dařilo v Česku Dellu (+49 %). Pořadí předních dodavatelů se přes jejich rozdílné výsledky nezměnilo.

Gartner + red

 

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram