Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Přenosná větrná turbína v deštníkovém provedení

21. 9. 2016

static1.squarespace-1

Lehký, skládací a s rychlým nasazením. Přesně takový je malý větrný generátor, který je použitelný jako zdroj napájení i v místech, kde solár selhává.

Přenosná zařízení čerpající energie z obnovitelných zdrojů jsou stále účinnější a levnější. Na našem blogu jsme jsme již psali o solárních, vodních i malých fixních větrných turbínách, ale na mobilní větrnou turbínu jsme narazili až dnes.

Větrné turbíny jsou osvědčené a cenově velice dostupné generátory energie z obnovitelných zdrojů. Nehodí se do masivní zástavby, ale své místo pod sluncem rozhodně mají. Ideální je tak  např. jako zdroje energie např. pro expedice, které bádají v místech bez slunce a kde konstantně fouká vítr.

static1.squarespace Přístroj je navržen tak, aby jej bylo možné sbalit do velikosti deštníku, což je ideální jak pro jeho přepravu tak i pro skladování. Po rozvinutí se pak snadno otevře do tří čepelí ve tvaru turbíny, jež je pokryta robustní látkovinou. Teleskopický stožár pak snadno uchytíte na zemí a vypnete tak, aby mohl se mohl dostat vítr k turbíně ze všech směrů.

micro-wind-turbine-12 Rotor turbíny je přímo připojen k hřídeli generátoru v dolní části stožáru. Ten také předává elektrickou energie k integrovanému USB portu pro další napájení. Plně funkční micro prototyp větrné turbíny váží 0,9 kg a je schopen produkovat konstantní výkon 5 wattů při rychlost větru 18 km/h. Napájet pak můžete buď přímo nebo nepřímo skrze 24 Wh baterie přídavného zařízení.

Turbína je dle výrobce vhodná i pro nestabilní či nárazový vítr. Více informací je k dispozici na webových stránkách tvůrce.

red

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram