Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Podpořte vznik mini vodní elektrárny

30. 3. 2015

Snímek obrazovky 2015-03-30 v 00.41.22 Patříte mezi ty co rádi výletničí a kempují za využití technologií 21. století? Pokud ano a chcete podpořit vznik nového zeleného zdroje elektřiny, je dnešní příspěvek o mini-vodní elektrárně pro dobíjení drobného elektra v přírodě určen právě vám.

V současné době zažívají velký boom vývoje a prodeje powerbank a různých solárních nabíječek. Solární sady jsou sice funkční variantou pro "takové to cestovní dobíjení", ale nemá cenu si nalhávat, z vlastních zkušeností víme, že pro nabítí jednoho smartphonu, GPS nebo LED lampy si v případě solárního dobíjení musíte vzít týden dovolené. Ano, trochu přeháníme, ale doba nabití bateriového článku trvá částo deset a více hodin.

Proti solárnímu dobíjení nyní stojí vodní set s názvem © Blue Freedom

Jedná se o malý 7,9 x 2,2-in vodní kit, který je lehký a vejde se do malého batohu. Sada obsahuje mikro turbínu o velikosti 4,7 palců v průměru, 5W generátor a 5000 mAh lithium-polymerovou baterii.

Turbínu stačí ponořit do řeky, zatímco základní jednotka zůstává na břehu. Funguje to jednoduše. Je to jako byste nahodili prut s návnadou do potoka a k prutu si připnuli svůj telefon pro dobíjení. Můžete pak nabíjet svá zařízení přímo zapojením k základní jednotce přes USB porty, nebo nechat nabíjet vestavěnou baterii a nashromážděnou energii využít později. Společnost odhaduje, že smartphone by se měl plně nabít do 2 hodin, zatímco vnitřní baterie se plně nabije za pouhé 3 až 4 hodiny. To vše při průtoku vody 1,2 m3/s. (...jen pro srovnání, Berounka má průměrný průtok 36 m³/s)

© Blue Freedom
Blue Freedom je navržen pro práci při teplotách mezi 5°C až 40°C a v nadmořských výškách do 4999 m. Zařízení funguje podobně jako HydroBee (vodní gadget), jen je výrazně menší.

Tento gadget je v současné době na Kickstarter (crowdfundingové financování projektů) a snaží se získat dostatek finančních prostředků na plnohodnotnou tovární výrobu. Přispět můžete 5 dolarů. Pokud dáte 219 dolarů, získate sadu již v říjnu tohoto roku, a to s i velkou úsporou. A pokud přispějete 10.000 dolarů, tak se stanete distributorem zařízení.

My v Greenhousingu podporujeme. A vy?

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram