Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Oslavme se Zemí její svátek

22. 4. 2014

Den Země, který připadá na 22. duben, slaví lidé po celém světě. Připojme se k nim. Akcí pořádaných u příležitosti tohoto svátku je i v České republice mnoho, a proto vám, jako takovou malou ochutnávku, přinášíme rozmanité pozvánky alespoň na některé z nich napříč celou naší zemí.

Earth-Day-cookie-TidyMom Jihomoravský kraj: Zelené Brno

PARK aneb Pozitivní Akce Re-Kultivace Brno u příležitosti Dne Země srdečně zve na veřejnou ekologickou akci na Táborského nábřeží v Brně. V neděli 27. dubna od 14.00 hodin zde bude probíhat sběr odpadků podél řeky Svratky, a v 16.00 hodin bude následovat piknik a výsadba keřů, květin, bylin a popínavých rostlin. Účastníci zapojí nejen své ruce, nýbrž i fantazii, a společně na nábřeží vytvoří zelený a aktivní prostor. Více se dozvíte na stránkách Revitalizace Táborského nábřeží.

Karlovarský kraj: Na pomoc zvířatům

Ekocentrum Chodováček, ČSOP Chodov a jeho oddíl Mladých ochránců přírody chystají letošní oslavy Dne Země na sobotu 26. dubna se začátkem ve šťastných 13.13 hodin. Na pozemku ČSOP v zahrádkářské kolonii proběhne slavnostní zahájení letošního provozu Minibotanické zahrady. Na návštěvníky zde budou čekat stanoviště plná her, soutěží a výtvarných dílniček s přírodními materiály. Vstupné na tuto akci je dobrovolné a výtěžek bude věnován Záchranné stanici Drosera na Bublavě, která pečuje o handicapované živočichy a je nekomerčním zařízením fungujícím pouze na základě dobrovolnosti (viz zde).

Olomoucký kraj: Vysazování stromků a Ptačí sněm

Středisko ekologické výchovy Švagrov u obce Vernířovice chystá na sobotu 26. dubna vysazování stromků kolem Švagrova (od 9.00 – s sebou PET láhev na zalévání, motyky a rýče), zážitkovou vycházku po cca 4,5 km dlouhé obnovené lesní ekostezce (od 13.30), a Křídla – divadelní představení ZUŠ Šumperk inspirované perským eposem z 12. století Ptačí sněm (od 18.00 hodin).

Praha: Ekotýden v Domečku

Mateřské centrum Domeček YMCA Praha-Háje připravilo pro dny 22. až 25. dubna od 9.00 do 12.00 hodin týden ryze ekologický. Můžete přijít se svými potomky pohrát si s hračkami z ekologických materiálu, formou zábavy seznámit děti se systémem třídění odpadků, užít si cvičení, pohádku či ekohrátky, a v pátek 25. dubna se setkat s živým obyvatelem lesa – ježkem. Akce je vhodná zejména pro děti od 1,5 do 4 let věku (ale nejen pro ně) s rodiči. Podrobnosti a program na jednotlivé dny naleznete na webových stránkách Domečku.

Praha: Zemětřesení v Geoparku

U8 Také Akademie věd ČR Praha oslaví svátek Země. Ve čtvrtek 24. dubna od 9.00 do 13.00 hodin si návštěvníci Geoparku v areálu Geofyzikálního ústavu AV ČR na Spořilově v Praze 4 vychutnají interaktivní dopoledne plné her. Bude možné dupáním vyvolat slabé zemětřesení, poslechnout si hlučná zemětřesení v západních Čechách, prohlédnout si horniny pod mikroskopem a změřit teplotu hluboko v zemi. Nebude chybět oblíbené pozorování Slunce s astronomy, GPS hra a efektní meteorologické pokusy v lahvi. AV ČR toho má však připraveno mnohem více, jak zjistíte zde.

Praha: Čtyři živly v Toulcově dvoře

Toulcův dvůr Praha-Hostivař pořádá v sobotu 26. dubna od 10.00 do 18.00 hodin každoroční oslavu Dne Země, letos spojenou s výročím 20 let své existence. Z bohatého programu jmenujme například prohlídku lesní školky, farmy a ZOOkoutku, křtiny mláďat, kroužkování ptáků, hry se čtyřmi živly a čtyři pokusy či výsadbu pamětního stromu. Více informací a podrobný program k zhlédnutí na webu.

Středočeský kraj: Svět alchymie a trilobitů

Rodinné centrum Klíček Stará Boleslav zve u příležitosti Dne Země hned na tři akce. Přednáška Nahlédněte do tajů alchymie se uskuteční na brandýském zámku ve středu 23. dubna od 18.00 hodin. Oslavy proběhnou ve staroboleslavské rezidenci Klíčku 26. dubna od 10.00 hodin a provázet je budou hry, soutěže, workshopy, dílny pro děti, environmentální výukové programy aj. A příjemným zakončením bude v neděli 27. dubna od 14.00 do 18.00 hodin cesta do pravěku: výlet za trilobity do lomu Kosov u Berouna. Více se dozvíte na webu Klíčku.

Zlínský kraj: Cykloelektrárna a dětská farma

4_49 Společnost REC Group, s. r. o., Staré Město u Uherského Hradiště, přichystala na sobotu 26. dubna od 13.00 do 18.00 hodin bohatý program plný ekologických aktivit. Např. na stanovišti cykloelektrárny si šlapáním na kole budete moci uvařit čaj nebo připravit čerstvý džus. Děti se na chvíli promění ve farmáře a zkusí si podojit krávu Amálku, uplést housku v pekárně, projet se ve šlapacím traktůrku nebo na koníkovi. Adrenalin do sobotního odpoledne vnese motokárová dráha, čtyřkolky a segway vozítka. Kluky všeho věku jistě potěší bagrová show. Nový animační program „Aby na Zemi bylo milo“ přiblíží ochranu vod a lesů, třídění odpadů, likvidaci elektrospotřebičů apod. A to je jen malá část programu, který můžete celý vidět na webu REC Group.

My v Greenhousingu slavíme Den Země každý rok, připojte se taky.

red, foto tidymon.net, ig.cas.cz, denzeme2014.cz

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram