Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Nové datacentrum DC6 na Praze 6

6. 11. 2019

shiran-tower-1dc6_DC6Přímo v budově Shiran Tower (Lužná 2, tedy 500 metrů od současné primární lokality) jsme postavili nové datové centrum DC6 v klasifikaci TIER III. Stavbu jsme připravovali a projektovali se společností FreeTel několik měsíců, samotná realizace spolu s dodavateli trvala přesně 8 měsíců.

DC6 datacentrumDůvodů, proč jsme se pro výstavbu nového datového centra rozhodli investovat, bylo několik.

V první řadě chceme našim klientům zajistit nejvyšší kvalitu služeb pro provoz těch nejnáročnější aplikací, s garancí dostupnosti SLA. To vyžaduje, aby datacentrum bylo vybaveno nejmodernějšími technologiemi. Dalším důvodem je pak nejasná budoucnost nad objektem současného datacentra, což bylo pro další modernizaci negativním argumentem.

dc6_ulickaOchranu před výpadkem elektrického proudu poskytuje dieselový generátor umístěný před datacentrem s jeho záložním dvojčetem. Výpadek elektrického proudu pokrývají UPS od firmy Eaton. Na baterie dokáže celé datové centrum běžet dobu nezbytně nutnou, než je potřebný příkon dodán ze záložního zdroje, tedy generátoru. Ten automaticky startuje okamžitě při výpadku proudu a datové centrum začíná napájet zhruba do půl minuty od výpadku proudu. Celé centrum navíc hlídá přes 200 teplotních čidel.

Vedle nejnovějšího datacentra paralelně využijeme i dalších datacenter, ve kterých ukládáme zálohy, aby byly z důvodu bezpečnosti geograficky odděleny a to standardně, tak i hybridně skrze službu  Amazon AWS. Datové centrum bude do konce roku zaplněno ze dvou třetin, a proto již nyní chystáme další etapu, kterou se počet racků (a serverů) i potřebných technologií v serverovně více než zdvojnásobí.recepce

Vstup do datacentra je přes 24-hodinovou recepci s kamerovým dohledme od vjezdu do areálu, až pro samostatný vstup do datacentra. Přístup k racku je pak přes aplikaci v telefonu, chip, nebo kartu doplněnou o scan tváře.

Další informace rádi poskytne tým Greendata.

red

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram