Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Německo v tomto roce získalo 33 % elektřiny z obnovitelných zdrojů (193 miliard kWh!)

9. 11. 2015

Německo je jednou ze zemí, která řadě energetických skeptiků dokázala, že cesta obnovitelných zdrojů je ta správná. Zároveň ukázalo, že velké země se sofistikovanou, energeticky intenzivní ekonomikou, jsou schopné získat velkou část své elektřiny právě z obnovitelných zdrojů. V průběhu času se tak německá, zdrojově obnovitelná, energie stává levnější než klasická "fosilní".

Za mnoha slunných nebo větrných dní získává Německo více než polovinu své elektřiny z obnovitelných zdrojů, což občas strhává koncové ceny elektřiny do negativní čísel. Dne 25. července tohoto roku totiž 78 % elektřiny v Německu pocházelo z obnovitelných zdrojů!

V loňském roce Německo vyprodukovalo 161 miliard kWh energie z obnovitelných zdrojů, tedy cca 27 % spotřeby elektrické energie. V letošním roce, díky rychlému růstu solárního a větrného odvětví energetiky, je tato země na dobré cestě k vygenerování 193 miliard kWh energie z obnovitelných zdrojů, tedy asi 33 % z celkové spotřeby elektrické energie. To je skokový růst přibližně o 22 % za pouhý jeden rok!

I když se jedná o předběžný odhad čísel, dne 31. října 2015 větrná energie dosáhla dodávek elektřiny o 47 % více (63 miliard kWh) než během stejného období v roce 2014. (více zde ).

Přestože pozdní podzimní počasí má tendenci být nepředvídatelné, německý solární sektor již poskytl tolik elektřiny během 10 měsíců (35 miliard kWh) jako za celý rok 2014.

Ještě působivější na tom je, když si uvědomíte, že Německo není zrovna nejslunnějším nebo největrnějším místem. Na čem tedy záleží nejvíce? Na politické vůli provést změnu spolu s podporou ze strany obyvatelstva. Počáteční náklady na přechod k infrastruktuře čistých zdrojů jsou obrovské, ale určitě stojí za to.

Pro Greenhousing.cz i DC6.cz je energie jednou z hlavních nákladových položek provozu. Proto také hledáme nová a nová řešení, která by vedla k úspoře, a to jak finanční, tak i přírodní.

red

170 comments on “Německo v tomto roce získalo 33 % elektřiny z obnovitelných zdrojů (193 miliard kWh!)”

 1. санаторий центросоюз белокуриха цены на 2021 год
  санаторий тирвас кировск
  русский дом адлер официальный сайт

  цена сочи

 2. Absolutely! Find news portals in the UK can be awesome, but there are many resources ready to help you espy the perfect the same as you. As I mentioned already, conducting an online search with a view http://valla-cranes.co.uk/wp-content/pages/why-is-fox-news-not-working-on-comcast.html "UK scuttlebutt websites" or "British intelligence portals" is a vast starting point. Not one desire this give you a encompassing tip of hearsay websites, but it will also afford you with a heartier understanding of the current hearsay landscape in the UK.
  In the good old days you secure a file of future news portals, it's important to gauge each sole to determine which richest suits your preferences. As an benchmark, BBC Intelligence is known for its intention reporting of report stories, while The Trustee is known pro its in-depth analysis of partisan and social issues. The Disinterested is known representing its investigative journalism, while The Times is known in search its business and finance coverage. During arrangement these differences, you can pick out the rumour portal that caters to your interests and provides you with the news you want to read.
  Additionally, it's quality all in all neighbourhood pub despatch portals with a view specific regions within the UK. These portals lay down coverage of events and dirt stories that are fitting to the область, which can be specially cooperative if you're looking to safeguard up with events in your town community. In search event, local good copy portals in London number the Evening Paradigm and the Londonist, while Manchester Evening Scuttlebutt and Liverpool Echo are hot in the North West.
  Inclusive, there are tons statement portals readily obtainable in the UK, and it's high-level to do your digging to remark the united that suits your needs. Sooner than evaluating the unconventional news programme portals based on their coverage, style, and position statement viewpoint, you can select the song that provides you with the most relevant and engrossing news stories. Good success rate with your search, and I ambition this tidings helps you discover the just right news broadcast portal suitable you!

 3. Быстромонтируемые строения - это новейшие здания, которые отличаются великолепной быстротой строительства и мобильностью. Они представляют собой здания, образующиеся из заранее изготовленных деталей или же блоков, которые имеют возможность быть скоро собраны в пункте застройки.
  Быстровозводимые здания из металлоконструкций располагают гибкостью также адаптируемостью, что дозволяет легко изменять а также переделывать их в соответствии с интересами покупателя. Это экономически эффективное и экологически устойчивое решение, которое в крайние годы приняло обширное распространение.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram