Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Nefritový králík je bojovník, ten se jen tak nedá

14. 2. 2014

Po tom, co ve středu 12. února došlo k přerušení spojení a čínské lunární vozítko Nefritový králík, které od prosince 2013 prozkoumávalo Měsíc, bylo oficiálně prohlášeno neopravitelně zničeným, přišla ve čtvrtek 13. února šťastná zpráva: Nefritový králík je opět mezi živými.

„Znovu nabyl vědomí! Přinejmenším je naživu a má šanci na záchranu,“ citovala ve čtvrtek agentura Nová Čína mluvčího čínského měsíčního programu Pchej Čao-jü, když vozítko nečekaně vyslalo signál a začalo opět komunikovat. Úplně vyhráno však ještě není, lunochod má stále „zdravotní“ problémy a možných příčin jeho poruchy je hned několik. Jednou z možností je, že Králíkovi nesvědčí mrazivé lunární noci – ochrana citlivé elektroniky před nízkými teplotami je poškozena.

Pokud platí pořekadlo, že je-li někdo předčasně prohlášen mrtvým, čeká jej o to delší život, i pro robotická vozítka, můžeme se těšit, že nám Nefritový králík ze své dobrodružné měsíční mise přinese ještě další informace a poznatky.

My v Greenhousingu budeme causu Králík sledovat i nadále ...

red

mesiac-vesmirny-kralik-nefritorvy-kralik-vesmir-nestandard2

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram