Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Mrakodrap postavený z odpadků

18. 8. 2014

organic-towers-growing.jpg.662x0_q100_crop-scale  Architekti z pařížské agentury Chartier-Corbasson se patrně nechali  inspirovat scénami z filmu Absurdistán (Idiocracy), a přišli s vizí mrakodrapu  v Londýně, který by byl postaven z odpadu produkovaného jeho obyvateli a  okolními stavbami.

 

section.jpg.650x0_q85_crop-smart Mělo by jít o systém, kdy mrakodrap „staví sám sebe“, tedy roste úměrně s množstvím dalších a dalších produkovaných odpadků. Konstrukce stavby by byla z krátkých trubek, takže by nebyl potřeba jeřáb. Odpad z domácností a úřadů by se v horní části budovy, kam by byl přivážen výtahy, měnil ve stavební materiál pro vznik dalších pater věže v nepřetržitém, sebevytvářejícím procesu. Projekt má samozřejmě ještě spoustu much a nedostatků, vždyť kdo by chtěl bydlet na věčném staveništi a mezi stěnami z odpadků, ovšem je to prý pořád lepší než nepřehledná a neskladná hromada odpadu.

red, foto chartcorb.free.fr

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram