Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Mikročip zajistí antikoncepci na celých 16 let

25. 7. 2014

Blíží se konec každodenního polykání pilulek a nutnosti neustále myslet na to, jak zabránit nechtěnému těhotenství. Vše za nás obstará drobný mikročip.

technology_infographic Plných šestnáct let si nebudou muset dělat starosti s ochranou proti početí ženy, které si nechají pod kůži implantovat nejnovější mikročip. Vědci z Nadace Billa a Mellindy Gatesových totiž vyvinuli antikoncepční mikročip, jenž vydrží v těle ženy až 16 let. Implantát je bezdrátově dálkově řízený, takže bude možné ovlivnit množství z něj uvolňovaného hormonu levonorgestrel, navíc v případě potřeby a přání uživatelky lze mikročip kdykoliv úplně vypnout, a to na dálku, bez nutnosti navštívit gynekologa a absolvovat lékařský zákrok. To vše a šestnáctiletá doba fungování dělá z této novinky pohodlný a vítaný způsob antikoncepce.

Zkoušky tohoto implantátu na lidech by měly být zahájeny v příštím roce, a pokud se neobjeví nějaký problém, na trh by mohl nový antikoncepční mikročip přijít cca v roce 2018.

red, zdroj MicroCHIPS

 

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram