Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Měsíční energie do každé domácnosti?

21. 2. 2014

Měsíc coby zdroj energie. Taková je vize tokijské stavební firmy Shimizu Corporation Group, která přišla s věru neskromným plánem postavit na tomto souputníku Země solární elektrárnu dodávající elektrickou energii na naši planetu.

Prstenec solárních panelů by obepínal celý Měsíc. Jeho délka by tedy činila 11 tisíc kilometrů, a výkon by byl cca 13 000 terawattů elektrické energie, což je téměř trojnásobné množství roční produkce elektřiny Spojených států amerických. Energie ze solárních panelů by byla z Měsíce dopravována na Zemi pomocí mikrovlnných či laserových vysílačů, a na pozemských stanicích posléze zpracována na elektrický proud.

luna-ring

 

 

 

 

 

 

 

Na první pohled to celé možná vypadá jako námět pro vědeckofantastický román, avšak vědecký pokrok kráčí kupředu mílovými kroky, a první trochu nejisté krůčky ve vesmíru máme dávno za sebou. Takže představa, že Země navlékne Měsíci solární prsten, nemusí být až tak nereálná.

Více se dozvíte třeba v tomto videu.

red

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram