Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Letní tip: Vemte rodinu na výlet do ekofarmy

23. 7. 2011

Ekofarma Horní Ředice 

Nachází se v úrodné zemědělské oblasti v Horních Ředicích směrem na západ od Pardubic. Hospodařilo se zde odpradávna, v roce 2005 došlo ke změně na ekologické pěstování a v srpnu roku 2007 k oficiálnímu přihlášení do systému ekologického zemědělství. Hlavní činností Ekofarmy Horní Ředice je pěstování bio zeleniny a bio bylinek na ploše asi 0,5 ha (včetně brambor) a dále bio ovoce na ploše asi 0,3 ha. Pro vzrůstající zájem o bio produkty je snahou tyto plochy dále rozšiřovat, přitom si ale zachovat kouzlo malé ekofarmy a rozmanitost pěstovaných plodin. Možná vás překvapí, že bio zeleniny a bio bylin zde najdete na 50 druhů a bio ovoce na 20 druhů. Převážná část práce na Ekofarmě Horní Ředice je dělaná ručně, a tak je pěstované množství omezeno i počtem pracovních sil. Na správné farmě nesmí chybět ani různá zvířata, a tak tu můžete vidět kozy, slepice, králíky, husy, kačeny, kočky, psa, a také většího poníka Filiho. Práce je na Ekofarmě Horní Ředice pořád dost, a tak pokud byste si vy nebo vaši známí chtěli aktivně odpočinout na zahradě a mezi zvířaty a jako odměna za práci by vám stačily bio produkty zahrady, vegetariánská bio strava nebo svezení na koni, jste srdečně zváni.

Ekofarma Horní Ředice - Pardubický kraj

Horní Ředice, Horní Ředice 35, 533 75

mobil: +420 608 981 450

email: bio-zelenina@seznam.cz

www.bio-zelenina.cz

 

Kompletní adresář českých biofarem naleznete http://www.biospotrebitel.cz/page.php?region=&selected=1241&page=2&am..." target="_blank">zde.

 

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram