Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Soft skills - Lekce VII. Jak se soustředit na práci?

23. 7. 2011

 

Existují i prostředky, které vám mohou v soustředění pomoci. Nesmíte ale zapomenout, že největší kus práce zůstane stejně na vás.

Kofein

Kofein obsažený například v kávě, Kofole, Coca Cole, čaji, kakau nebo čokoládě (hlavně hořké) zlepšuje vnímání, zrychluje tok myšlenek, zmenšuje svalovou únavu a vzbuzuje schopnost vyššího výkonu. Na únavu jako takovou zabírá ale pouze krátkodobě. Pozor: Při častém užití se mohou objevit příznaky neklidu, poruchy trávení, nespavost a abstinenční příznaky, je to přece jen návyková látka.

Cukr

Je to často nejoblíbenější zdroj energie, přitom spíše vyvolává ospalost. Místo dosažené energie, která trvá jen krtáce, docícílte spíše zkažených zubů, nadváhy nebo již zmíněné ospalosti.

Čaj

Přirozenější cesta, jak získat soustředěnost a energii. Ať už se jedná o čaje bylinkové, černé nebo zelené, vždy účinkují. Mezi oblíbené u účinné bylinky patří Gingo biloba, mate a guarana. Ale prodávají se i různé bylinkové směsi na soustředění. Mnohé z těchto bylinek prospívají i celkovému zdravotnímu stavu, zlepšují paměť nebo dodávají větší pohodu, což je ideální kombinace ve vypjatých situacích.

Energetické nápoje

Nejjednodušší řešení, když potřebujete neztrácet hlavu a zadržet únavu. Přehnané užívání energetických nápojů však není zdravé, jednak kvůli velkému množství cukru, a jednak kvůli éčkám, která obsahují. Přesto jsou velmi chutné a ve chvíli nouze nás často vytáhnou z brindy.

Přestávky

Pravidelné přestávky naplněné jiným typem aktivity, než jakou vyžaduje vaše práce, prospěje vašemu organismu. Často uděláte víc, pokud si na chvíli odpočinete nebo se jdete projít ven, než když nad prací sedíte hodiny a hodiny a už jen z důvodu, že potřebujete chvíli vydechnout, nemůžete nic vymyslet.

Udržování dobré kondice a zdraví

Spíte dobře každou noc? Když se dobře vyspíme, lépe nám to myslí, jsme nabití energií. Často se na spánek zapomíná a jeho nedostatek bývá „léčen“ různými doplňky stravy.

Pohyb je přirozenou obranou proti únavě. Pokud překonáte sami sebe a přinutíte se ke sportu, i kdyby jen na půl hodiny, vrátí se vám ztracená energie. Navíc pomocí hormonů, které se při sportu vyplavují, získáte zpět celkovou pohodu organismu.

 

 

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram