Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Inteligentní domácnost za pár korun

14. 4. 2015

app-overview Stále hledáme a testujeme pro naše datacentra vychytávky, které řeší automatizaci a úsporu. Tahle novinka řeší hned obojí a je ideální pro všechny typy domácností. Investice 250 USD se vám navíc vrátí úsporou elektřiny, výrobce tvrdí až o 44 procent.

Už se vyrobilo hodně vychytávek k propojování, telemetrii a administraci inteligentních domácností. Schopnost sledovat a kontrolovat všechny elektrické spotřebiče ve vašem domě s pouhým poťukáním na smartphonu tu ale ještě nebyl.

sensor

Zařízení se jmenuje Neurio a umožňuje dohled nad spotřebou vašich domácích elektrických zařízení pouze a jen skrze smartphone.

Neurio se zapojuje přímo k jističi do rozvodné skříne s vazbou na fáze a postupně se samo učí rozpoznat elektrický "podpis" vašich různých pomůcek a zařízení. Pro zavedení jednotlivých spotřebičů do smartphone aplikace stačí, když jej prostě vypnete a zapnete. Pokud se na zapojení do jističe necítíte, radši zavolejte tatíkovi, tchánovi nebo elektrikáři a nechte si jej zapojit. A pozor, kupujte evropskou tří-fázovou verzi, ne americkou dvou-fázovou.

smart-home-popup

Přístroj je díky algoritmům, které používají crowdsourced informace, schopný rozeznat i např. přesný typ zařízení jako je konkrétní TV nebo mikrovlná trouba.

Poté, co si vycvičíte svoji aplikaci a zavedete do ní veškeré své spotřebiče, můžete začít s analytikou a pátráním po spotřebě. Zařízení je postaveno na systémovém měření napěťových a proudových signálů po zlomcích vteřin a díky tomu je schopné vypočítat i výkon a spotřebu energie.

Uživatelé tak mohou zjistit například to, že jejich oblíbený herní konzole si "sosá energie", i když je vypnutá a je třeba se ji naučit na noc odpojovat ze sítě. Aplikace lze také nastavit tak, aby vaši přítelkyni uklidnila, že je vypnutá žehlička nebo trouba v době, když jste v taxíku na cestě k letišti.

Výrobce slibuje, že s toutu interaktivní zpětnou vazbou můžete snížit výdaje na energie až o 44 procent.

Systém můžete využít nejen jako nástroj úspory, ale i jako analytický nástroj, který neurio-solar-generation-nobg vám řekne, jak dlouho koukají vaše děti na televizi, jak dlouho a jak často zapínáte počítač atd. Systém vám také připomene i to, že doprala pračka a může se vše pesunout na věšák nebo do sušičky apod. Vzhledem k tomu, že se jedná o otevřenou platformu, spolupracuje zařízení se zařízeními jako je Nest pro optimalizaci úspor energií skrze solární systémy.

Aplikace je ke stažení pro iOS i Android a výjde vás na 250 dolarů. Více najdete na stránkách výrobce.

red

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram