Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

GREEN BERLÍN

1. 6. 2011

To, že má Berlín jednu z nejrozmanitějších zábavních scén v Evropě, od klubů a festivalů až po celou řadu atrakcí, jistě nemusíme dlouhosáhle rozebírat. Co nás však při jeho návštěvě nejvíce zaujalo, je jeho zelená tvář.

Doprava 

Kolo je jedním z hlavních dopravních prostřeků Berlíňanů, vedle U-bahn, S-bahn a automobilu. Na kole tam jezdí skutečně každý a kdo nejezdí, tak má kolo zrovna v opravně. Velký respekt k cyklistům tak mají nejen řidiči automobilů, ale i chodci a radní, neboť Berlín nabízí 625 km cyklostezek, 80 km cyklopruhů, 70 km sdílených cyklopruhů pro autobusy a cyklisty, 100 km sdílených stezek pro pěší a cyklisty, 50 km značených stezek na chodnících, 200 km obousměrně průjezdných jednosměrek pro cyklisty, na 190 km stezek mimo hlavní dopravní prostor a 500 km zelených stezek – Greenways. Kdy si konečně v Praze vezmeme z Berlína příklad? 

Dopoučujeme všem, kteří nebyli v Berlíně, aby si udělali čas na výlet a kromě hezkých zážitků si trochu té zelené odvezli i k nám do Čech.

 

 

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram