Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Geografický High-Availability cluster nově v naší nabídce

24. 2. 2014

Dnešním dnem představujeme svou prémiovou službu Geo Cluster 4XL, tedy vlastní technické řešení geografického serverového High-Availability clusteru, který vašim internetovým projektům zajistí ještě vyšší smluvní dostupnost (SLA) než umožňují naše standardní hostované služby.

Co je HA geografický cluster?
schema_HA_server_cluster_greenhousing Cluster s vysokou dostupností (anglicky High-Availability cluster nebo také Failover cluster) zajišťuje pomocí dvou (a více) serverů nepřetržité poskytování hostovaných služeb. Při výpadku primárního serveru je replikací automaticky zastoupen druhým serverem ve stejné konfiguraci, který je z důvodu vyšší bezpečnosti provozován v rámci jiného datacentra (proto geografický).

Jak náš Geo cluster server funguje?
Geografický failover server cluster obsahuje v základu dva servery Dell Power Edge (na schéma node 1 a node 2 ). První server (primární) poskytuje služby v běžném režimu. Druhý (failover) server je stále v pohotovostním režimu v druhém datacentru připraven na situaci, kdy primární systém selže. Primární server je automaticky (každých pár sekund) monitorován. V případě, že monitoring u aktivního systému (server 1) detekuje chybu (ať již SW nebo HW), převezme chod druhý uzel (server 2). Kdy se server cluster používá? Používá se v situacích, kdy potřebujeme zajistit, aby v případě poruchy jednoho uzlu, převzal jiný uzel IP adresu původního a začal co nejdříve obsluhovat požadavky.


Geo cluster server sdílí pouze jednu IP adresu.

- Danou IP adresu má v jednom okamžiku pouze jeden uzel, který bývá označen jako master. Ostatní uzly (node 2)  jsou záložní backup (může být více serverů, ale v základní nabídce je pouze jeden).
- Pokud je jeden uzel upřednostněný, slouží ostatní pouze jako záloha pro případ, ze dojde k poruše masteru. Po odstranění poruchy master uzlu, převezme teno uzel opět IP adresu. Řešení je tedy ideální pro všechny organizace, které potřebují zajistit kontinuitu podnikání a maximální provozuschopnost bez jediného bodu selhání.

2. generace technického řešení cluster
eshop_dedikovany.cz Clusterové řešení se vyplatí internetovým projektům s vysokou citlivostí na dostupnost. Geo cluster 4XL je v základu tvořen dvěma servery Dell Power Edge o parametrech: 2 x Intel Xeon Quad Core, 2 x 3 TB HDD SATA (možno dodat i SAS), 16 GB ECC RAM (až 96 GB RAM), operační systémy Linux a Windows a neomezené datové připojení od 2 x 1 Gbps. Cena základního dedikovaného clusteru s označením D-Geo Cluster 4XL je 6999 Kč bez DPH (249 EUR), varianta managed s označením M-Geo Cluster 4XL včetně následné virtualizace, virtualizačního API a správy vyjde zákazníka na 8199 Kč bez DPH (304 EUR). Vysoká hodnota SLA 99,96 % je zajištěna smluvně.

„Po více než půlročním testování jsme se rozhodli rozšířit naši komerční nabídku o služby s vysokou dostupností a smluvním zajištěním 99,96 %, které nabízíme jak ve variantě dedicated, tak i ve variantě managed, tedy nejen se zárukou vysoké dostupnosti, ale i se zákaznickou administrací, “ říká Zdeněk Maršál, obchodní ředitel společnosti Greendata, jež službu Greenhousing provozuje. „Serverový cluster můžeme zákazníkům následně virtualizovat a umožnit jim tak např. web hosting prémiových služeb,“ dodává Maršál.

Uvedéné ceny jsou bez DPH. Na služby se vztahuje 30denní Garance vrácení peněz. Geo - klastry se stávají velmi populární jako nástroj k realizaci a provozu "nesmrtelných" aplikací a služeb.

red

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram