Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Ekofestival pro děti i dospělé

5. 6. 2014

Velké Pavlovice oslaví Světový den životního prostředí Ekofestivalem, jenž bude prezentovat ekologická témata a podpo. Festival není jen pro dospělé, měrou nemalou je na něm pamatováno i na naše ratolesti; zúčastnit se jej tedy mohou jednotlivci i rodiny z celé České republiky.

Ekofestival se uskuteční v sobotu 7. června od 10.00 do 18.00 hodin ve Velkých Pavlovicích, ulice Nádražní 1/1, vstupné činí 40 Kč dospělí a 10 Kč děti. Pořádají jej Velké Pavlovice ve spojení s Ekocentrem Trkmanka, místní příspěvkovou organizací zaměřující se na realizaci ekologického vzdělávání, osvěty a environmentálního poradenství pro děti i dospělé, pracovníky veřejné správy, zemědělce a širokou veřejnost.

Jaký je program Ekofestivalu 2014?

Na festivalu mj. vystoupí žáci Základní umělecké školy Velké Pavlovice, kapela Radimec & Co. či duo Barbora Grůzová a Eliška Vomáčková. Z festivalového programu jmenujme:

49BCF26A-03F8-4AA7-99F7-83B5D70B2811

  • Přednášky a besedy na ekologická témata
  • Představení tradičních řemesel
  • Výtvarné ekodílny pro děti i dospělé
  • Naučné výstavy zaměřené na ekologii
  • Slavnostní vernisáž výstavy k regionálním produktům
  • Soutěže a aktivity pro děti
  • Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Příroda kolem nás
  • Prezentace neziskových organizací a firem
  • Bioobčerstvení

Světový den životního prostředí

Slaví se 5. června, a je celosvětově připomínán od roku 1973, z rozhodnutí Valného shromáždění OSN. Datum připomíná zahajovací den Konference OSN o životním prostředí (Stockholm, 1972), na které bylo rozhodnuto o zřízení Programu OSN pro životní prostředí (UNEP). Mezinárodní motto určené pro tento rok zní „Svět pod vodou“ a jeho cílem je připomenout otázku současných klimatických změn a zvyšování hladiny světových oceánů.

My v Greenhousingu máme aktivity prospívající životnímu prostředí rádi a rádi je podporujeme, přidejte se taky.

red, foto archiv ekocentrum Trkmanka

 

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram