Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

DC6.cz spolu s Czech-Server.cz představují online serverhousing

25. 8. 2015

twitter_dc6 Zbrusu nový způsob housingu (nákup, uložení a provoz serveru) připravilo DC6.cz pro zákazníky serverového prodejce CZECH-SERVER.CZ. Skrze objednávkový proces tak nově můžete zakoupené servery nechat zahousovat v rámci datového centra DC6.cz, které je umístěno ve stejné budově, jako je serverový prodejce. Stejně bezprostředně jsou vám řešeny také případné reklamace nebo třeba rozšíření pamětí či disků. Nabídka je vhodná i pro nákup a provoz geograficky oddělených záložních serverů.

Online Rackhousing – není čas, ztrácet čas
Pokud jste se rozhodli pro nákup a následný objednávka_czech_server housing vlastních serverů, máte u CZECH-SERVER.CZ nově možnost využít služby online housing (ukázka zde). V rámci prodejního procesu tak narazíte na novou položku – housing, tedy možnost server/y uložit v datovém centru. Na výběr máte hned ze čtyř variant. Po objednání je váš server nakonfigurován, otestován a instalován v datovém centru - připojen a zahousován do předem zvoleného racku. Následně jste kontaktováni zaměstnanci DC6.cz, aby s vámi dořešili housing po technické i administrativní stránce. K tomu patří přidělení potřebného počtu IP adres, konektivity (ta je od 1 do 10 Gbps) a zálohovaného napájení A+B.

shop_dc6.CS.ikony Zkrácený postup od nákupu k housingu

  1. Vyberte si server a k němu službu NBD a Housing od jedné pozice až po celý rack.
  2. Server, který je skladem, bude personálem CZECH-SERVER.CZ nakonfigurován a do 24h. přenesen a připojen do sítě ve vybraném racku dle objednané velikosti – tzv. zahousován. V případě neskladových komponent bude server konfigurován a housován do 3 pacovních dnů.
  3. Jste kontaktováni zástupcem DC6.cz, je s vámi řešeno přidělení IP adres / přístupy a je vám zaslána smlouva k housingu a faktura za první měsíc provozu. V případě Rackhousingu 6U-42U domluveno předání fyzických přístupů k racku. Získáte také možnost připojištění a další služby housingu.
  4. V případě potřeby rozšíření serveru jako jsou paměti, disková kapacita nebo CPU, pouze kontaktujete: +420 245 019 027, +420 608 984 413, info@czech-server.cz. Stejně tak jednoduše řešíte i případné reklamace HW.
  5. Pokud máte otázky či další požadavky na helpdesk DC6.cz, voláte na helpdesk +420 245 006 026 nebo píšete na info@dc6.cz.

Detailní postup od nákupu k Serverhousingu nebo Rackhousingu
gh_sal2_1 Aby mohl být server zahousován, je potřeba k němu objednat službu servis NBD (servis next business day – servis do druhého pracovního dne ze strany CZECH-SERVER.CZ) a vybrat k němu správný úložný prostor. Pokud kupujete pouze jeden server, můžete využít jednotlivého serverhousingu v rámci racku, který byl pro tyto účely vyhrazen. Cena serverhousingu obsahuje již cenu elektřiny v měsíčním odběru do 150 kWh, nad tento limit je cena 3,33 Kč / kWh. Přístup k serveru má v tomto případě pouze personál CZECH-SERVER.CZ a DC6.cz. Pokud ale již někde servery housujete a chcete provést konsolidaci, popř. plánujete nákup většího množství serverů, můžete využít služby Rackhousing, tedy pronájmu v samostatně uzamykatelných rackových skříních o velikosti 6U, 21U a 42U včetně napájení a konektivity. V tomto případě získáte fyzický přístup ke zvolenému racku i vy. Racky jsou napojeny na měření zásuvky, takže na konci měsíce dostanete vyúčtování a zaplatíte pouze to, co skutečně spotřebujete.

Jeden zákazník, dvě firmy gh_sal2
O provoz a housing serverů se vám starají dvě firmy. Pokud se jedná o HW kontrolu a případné reklamace nebo serverová rozšíření pamětí, disků nebo CPU, tak je zodpovědnost na bedrech firmy Aticom s.r.o, která portál CZECH-SERVER.CZ provozuje. O samotný housing, tedy zálohování elektřiny, konektivity a celkového chodu se vám navíc stará firma Greendata, která zastřešuje celé datacentrum DC6.cz. Na provozu serverů vám tak dohlíží dvě firmy, což zvyšuje komfort a bezpečí jejich samotného provozu.

Ceník Housingu
Samostatný housing vyjde zákazníka na 1500 Kč, ceny Rackhousingu pak začínají na třech tisích měsíčně za 6U s možností slevy 5, 10 a 15 % za předplatné v období 3, 6 a 12 měsíců. Cena odběru měřené elektřiny v rámci Rackhousingu je 3,33 Kč za kWh, samotstatný serverhousing má již elektřinu v ceně.

cenik_housing_czech_server

Pronájmem skříně to nekončí
K housingu se váže spousta dalších služeb od pojištění až po samotnou administraci prostřednictvím administrátorů datového centra. Součástí DC6.cz je také zákaznický coworkingový prostor, který lze využít i jako školící a relaxační místnost. Všechny systémy důležité pro běh datového centra jsou zálohovány systémem N+1 nebo vyšším a odpovídají tak úrovni TIER III. Areál je navíc vybudován v bezzáplavové oblasti a aktuálně pojme až 2 000 serverů s možným rozšířením až na trojnásobek. Máte více racků, pak si je nechte od nás geograficky rozmístit. Nechcete nový housing? Pak využijte nabídky alespoň jako oddělené místo pro vaše záložní servery.

Jsme tu pro vás
V případě potřeby rozšíření serveru jako jsou paměti, disková kapacita nebo CPU zavoláte na CZECH-SERVER.CZ:  245 019 027, 608 984 413 nebo mailujete na info@czech-server.cz. Stejně tak jednoduše řešíte i případné reklamace HW. Pokud ale máte otázky či požadavky na helpdesk DC6.cz, voláte na helpdesk 24/7: 245 006 026 nebo píšete na info@dc6.cz.

red

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram