Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Česká loď postavená z PET lahví míří do Hamburku

17. 7. 2014

V sobotu 12. července odpoledne vyplula z Nymburka přes Čelákovice a Brandýs nad Labem dále po Labi až do Hamburku loď vskutku netradičního vzhledu: postavená z 6500 PET lahví.

imgp3414-kopirovat_galerie-980 Loď pokřtěná Labem a hrdým jménem Petburg pluje na palubě se čtyřmi říčními vlky s „J“ ve jménech, jimiž jsou dva kapitáni Jan Kára a Jakub Bureš, a dva námořníci Jan Holan a Jan Brandt. Poháněna je lidskou silou: šlapacími lopatkovými kolesy roztáčenými samotnými členy posádky. Na její stavbu byly použity, krom již zmíněných tisícovek PET lahví, také cyklistické řetězy, ocelová lanka, smrková prkna, plovoucí (jak jinak!) podlaha, suchý led (náplň do PET lahví), šrouby, matice, hřebíky a 864 kusy uzávěrů od PET lahví.

Cíl: Hamburk

Petburg bude Labe brázdit zhruba třicet dní, než dorazí do místa svého určení. Jeho dobrodružnou cestu a život lidí na palubě bude po celou tuto dobu zaznamenávat kameraman se svým asistentem, kteří pojedou v doprovodném vozidle, takže se již nyní můžeme těšit na cestopisný dokument popisující příběh čtyř nadšenců, jedné nevšední lodi a jejich společné plavby po Labi. Jaký bude konec příběhu, tedy zda bude loď v Hamburku okamžitě zrecyklována, nebo se ještě blýskne na přehlídce v Holandsku, je prozatím ve hvězdách a v hlavách členů posádky. Času na rozmyšlení je dost, dobrodružná výprava je teprve na začátku své cesty.

red, foto Josef Podolák

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram