Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Budou auta budoucnosti jezdit na cukr?

4. 1. 2014

Cukr je „pohonem“ lidského organismu, dodává mu energii (někdy až příliš). Stane se někdy v budoucnu i podstatnou součástí pohonu našich čtyřkolých miláčků?

cukr_auto

Vědci z Kalifornské univerzity v Los Angeles učinili převratný objev. Podařilo se jim zefektivnit metabolický proces, při němž dochází k přeměně glukózy na acetylkoenzym A, jenž je důležitou součástí biopaliv. Dosud totiž, v případě přirozeného metabolického procesu (glykolýzy), docházelo ke ztrátám v podobě oxidu uhličitého. Kalifornskému týmu biochemiků se však v laboratorních podmínkách podařilo najít postup, při němž jsou ztráty zcela eliminovány a glukóza se beze zbytku přemění na acetylkoenzym.

Výroba biopaliv z dostupných přírodních surovin je ve středu zájmu vědců již delší dobu. Odborníci z univerzity v Berkeley a další vědecké týmy zase zkoumají a vylepšují proces bakteriální fermentace; jejich snahou je chemickým procesem, který by nebyl příliš energeticky náročný, docílit výroby biopaliva z rostlinných látek, jako je hroznový cukr (glukóza), škrob nebo cukr řepný. Nakolik budou úspěšní, to se dozvíme v průběhu pěti až deseti let. A nemusíte se bát, že to prošvihnete.  Až to bude, my z Greenhousingu vám dáme vědět : )

red

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram