Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Bude internet na celém světě zdarma?

3. 7. 2014

Zní to jako nesplnitelný sen, ovšem v budoucnu můžeme být mile překvapeni. Ambiciózní projekt nazvaný Outernet si klade za cíl umožnit, za pomoci satelitů, přístup k internetu kdekoli na světě a zdarma pro každého, a to již v červnu 2015.

outernet1-770x419 Za projektem Outernet stojí organizace Media Development Investment Fund (MDIF) a její zakladatel, miliardář a filantrop George Soros. Jaká je vize tohoto velkorysého projektu? Kolem Země budou umístěny stovky malých satelitů, které okolo naší planety vytvoří hustou síť přístupových bodů k internetu propojených s pozemními stanicemi. Zavedení Outernetu by markantně změnilo současný stav, kdy přístup k internetu má cca 60 procent světové populace. Počáteční investice tohoto projektu bude činit desítky milionů dolarů. Další podmínkou je získání souhlasu NASA s vyzkoušením plánované technologie v rámci některé z misí na Mezinárodní vesmírné stanici. Podle MDIF projekt nemá žádné technické překážky, mohl by však narazit na odpor společností vydělávajících na poskytování internetového připojení.

My v Greenhousingu Outernetu fandíme a další aktuality budeme bedlivě sledovat.

red, foto outernettelepathicweb.com

 

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram