Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

Biotašky přírodu nepoškodí

5. 5. 2014

Igelitové tašky, které mj. kdysi obchodní řetězce rozdávaly zdarma ve velkém, představují podstatnou zátěž pro životní prostředí, mohou v něm totiž přetrvávat až stovky let.

biotaška Evropská komise dokonce přijala loni v listopadu návrh, který členským státům přímo ukládá omezení používání lehkých plastových nákupních tašek.Komisař pro životní prostředí Janez Potočnik k tomu uvedl:

„Tímto opatřením se snažíme vyřešit velice závažný a zjevný ekologický problém. V Evropě každoročně skončí v odpadu více než 8 miliard plastových tašek, což způsobuje obrovské škody na životním prostředí.“

Řešení tohoto problému se snažili najít také vědci z bratislavské Fakulty chemické a potravinářské technologie Slovenské technické univerzity. Vyvinuli nový materiál na tašky a fólie, který je vyroben ze syrovátky a škrobu. Tato speciální uhlovodíková látka je šetrnější k životnímu prostředí, v kompostu se rozloží na biomasu a v půdě z ní nezůstanou žádné těžké kovy, což kooperuje s naším zeleným desaterem.

Úspěch slovenských vědců dokládá i to, že tento jejich objev byl na světové výstavě v Tchaj-wanu oceněn zlatou medailí.

Více o Biotašce, které vidíte na obrázku, naleznete na stránkách prodejce zde.

red, foto bioplaneta.cz

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram