Greenhousing.cz logo
 Technická podpora 
+420 245 006 026
 Zákaznická sekce 
Zákaznická sekce
MENU

3D tiskárna, která si troufne na plastový odpad

31. 7. 2014

Pokud patříte k fanouškům 3D tiskáren a 3D tisku, a zároveň se snažíte chovat se šetrně k našemu životnímu prostředí, pak vás jistě potěší novinka firmy 3D Systems.

ekocycle_launch_pic_0

Že existují tiskárny, na nichž si můžete vymodelovat a posléze vytisknout trojrozměrné předměty dle svého přání, to ví každý designér, grafik, modelář či člověk, který má jen trochu technický přehled. Vývoj však jde stále kupředu. Americká firma 3D systems vyvinula 3D tiskárnu EkoCycle Cube, která, jak již naznačuje její název, dokáže tisknout z odpadního plastu, a recyklovat jej tím. Plastový odpad neskončí na skládce, ale je ekologicky přetaven na nový výrobek, ať již prakticky využitelný, nebo umělecký. Z obyčejné plastové láhve tak mohou vzniknout hračky, misky, předměty pro domácnost, stylové šperky nebo třeba ptačí budka, přesvědčete se sami na této videoukázce. Fantazii se meze nekladou.

My v Greenhousingu ekoprojektům fandíme!

red, zdroj 3dsystems.com

 

envelopeusersphone-handsetmap-markermenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram