Objednat nyní

vyberte jazyk:

Zelené desateroGreen, Zlené IT, Carbon neutral, úspora energie, recyklace, CSR, šetření lesů, atmosfery, bez kyselin a těžkých kovů.

 1. Jsme zelení
Jsme šetrní k přírodě (carbone neutral neboli uhlíkově neutrální projekt), který je výhradně napájen zelenou elektřinou, získanou z obnovitelných zdrojů.

2. Máme zelené servery
Společnost používá pouze vybrané servery s procesorem AMD FX a Intel Xeon + Cisco UCS s nejnižší spotřebou elektrické energie na trhu.

3. Elektrickou energii šetříme vícekrát
Většina (99 %) elektrické energie se v počítači mění na teplo. Toto teplo se musí zpětně za pomoci jiné elektrické energie ochladit. Naše nízko-energetické servery nemusíme nadměrně zachlazovat, a tím šetříme energii, kterou bychom jinak spotřebovali prostřednictvím klimatizací a vzduchotechniky.

4. Elektrickou energii šetříme, kde se dá
Pro osvětlení používáme výhradně LED svítidla od společnosti Ledfield. Naše serverovny se navíc snažíme zapojit do větších energetických celků budov a teplo použít k vytápění, případně k přímé spotřebě OZE.

5. Recyklujeme
Politikou naší společnosti je dbát o ochranu životního prostředí. Z tohoto důvodu probíhá recyklace nejen v prostorách kanceláří, ale i doma u všech zaměstnanců společnosti.

6. Podporujeme zelené projekty
Ze zisku firmy vytváříme greenhousingový fond zodpovědnosti (10 % ze zisku po zdanění) a pravidelně pak každý rok vybereme jeden zelený projekt, který transparentně zainvestujeme pod dohledem Nadace Via.  Výsledky projektu z r. 2011 zde.

7. Šetříme lesy
Společnost je nastavená výhradně na elektronickou komunikaci se zákazníky i úřady. Snažíme se proto co nejméně používat papír a zastaralé metody komunikace z dvacátého století.

8. Šetříme materiálem
Výběrem vhodného komoditního hardwaru šetříme materiály (železo, hliník) oproti drahým a těžkým rackmount serverům.

9. Šetříme atmosféru
Pro případné chladící, ale i hasící systémy používáme bezfreonové výrobky.

10. Šetříme Zemi
Naše záložní zdroje neobsahují těžké kovy ani kyseliny. Vážíme si Zemi a chceme její záchranu.