Objednat nyní

vyberte jazyk:

Datové centrumDatový přenos, elektrické zálohování a napájení, chlazení, požární systémy a standardy.

Společnost Greendata začala své podnikání ve spolupráci s internetovým poskytovatelem pe3ny.net. Díky tomu, že datacentra nevyrostla na zelené louce, je firma schopna nabídnout velmi kvalitní servis s počátečními nízkými náklady, a tím i nízkou cenou pro koncové zákazníky. Greenhousing v současné době provozuje 3 moderní datová centra na Praze 5 a 6 o celkové využitelné ploše 600 m2. V datacentrech Greenhousing je nyní místo až pro 700 serverů s možností rychlého rozšíření kapacity na dvojnásobek.

Datový přenosKonektivita, datový tok, internetový tok, bez FUP, neomezená data, připojení data centra Greenhousing

Greenhousing vzhledem ke spolupráci s internetovým poskytovatelem (ISP) má obrovskou konkurenční výhodu právě v neomezeném a kvalitním internetovém připojení.
  Zobrazit více  Napájení datacentraZelená elektřina, zálohování, generátor, UPS, napájení zeleného datacentra.

Každá serverovna je připojena do hl. rozvodny napájené zálohovaným systémem UPS, který je po dobu korektního stavu napájen přímo z hlavního transformátoru. V případě výpadku přívodu primární elektřiny dojde k automatickému startu generátoru. Čas mezi výpadkem a startem vyplní UPS.
  Zobrazit více  Chlazení datacentraFreecooling, free cooling, klimatizace, klimatizační soustavy, chlazení serveroven

Aby mohl být Greenhousing zelený, jsou jeho datacentra primárně chlazená freecoolingem (volným chlazením). V datacentrech je i přesto udržována teplota v rozmezí 20 - 25 stupňů. Teplotu střeží termostat napojený na záložní klimatizaci.
  Zobrazit více  Protipožární ochranaBP, PO, protipožární, požární, průchodky, EPS, SZZ, inertní plyn, ochrana datacentra.

Datacentra Greenhousing jsou vybavena velice spolehlivým protipožárním systémem s inertním plynem.
  Zobrazit více  


Standardy a zálohování

Datacentra Greenhousing v současné době odpovídají požadavkům Tier-2 s plánem naplnění požadavků Tier-3, který je vzhledem k povaze Greenhousingu mnohem složitější naplnit. Vzhledem k designu celého projektu je spotřeba stlačena na minimum. Lokality jsou režimové, se zabezpečením a ostrahou.