Objednat nyní

vyberte jazyk:

Jak si control panelem ušetřit čas, práci i peníze?

Control panel je on-line rozhraní umožňující zákazníkům spravovat různé hostované služby na jednom serveru. Po přihlášení do ovládacího panelu můžete kontrolovat a měnit nastavení služeb, objednávat nové služby, registrovat domény, prodlužovat jejich registraci, kontrolovat jejich expiraci a v neposlední řadě si zde můžete prohlížet informace o vystavených účetních dokladech včetně údajů o splatnosti ještě neuhrazených vyúčtování. A co víc, vše je řešeno snadným a přehledným rozhraním, které zvládne ovládat každý, kdo rozchodil Datovou schránku České pošty s.p., což vám ušetří čas i peníze.

Pojďme si ukázat 3 nejrozšířenější ovládací panely a jejich přednosti. Mezi nejznámější control panely patří Plesk, ISPConfig 3 a Usermin.

Plesk – k nezaplacení, ale složitý

Plesk je kompletní, jednoduchý a všestranný ovládací panel, který vám poskytne vše potřebné pro správu webových služeb. Jedná se o komerční řešení, které je zpoplatněné. Plesk obsahuje repository připravených aplikací. S pleskem můžete na svém serveru jednoduše přídávat, nastavovat a odebírat aplikace na jedno kliknutí.

Uživatelské rozhraní

Plesk nabízí intuitivní webové rozhraní, které si můžete přizpůsobit podle svých potřeb. Lze změnit rozvržení prvků na stránce, nebo nastavit jeden z mnoha skinů. Díky plesku je nyní používání webhostingu mnohem pohodlnější.

Dále nabízí: Anti-Virus Dr.Web, Automatický upgrade, Migration Manager, Antispam.

Pro běžného uživatele je Plesk až moc složitý, ale s trochou znalostí vám to dává obrovské možnosti jak si sami spoustu věcí nastavit. Drobnou nevýhodou může být taky fakt, že Plesk je na spoustě místech pouze v angličtině.


ISPConfig 3 - malý zázrak, velký pomocník

ISPConfig 3 je hostingovým nástrojem pro správu software založeného na Linux platformě. Uživatelům umožňuje spravovat hned několik užitečných internetových služeb jako jsou web servery, FTP servery, databázové servery a DNS servery. Také se zaměřuje na možnost konfigurace firewallu, antiviru, samotných uživatelů, automatických emailových odpovědí, spamových filtrů a jejich kvót.

Co je možné na ISPConfig provozovat:

web – webové stránky

e-mail – služby pro odesílání pošty

alias – možnost přiřadit doménu, která bude mít stejný obsah jako hlavní doména

MySQL – správa vlastní databáze s možností úpravy přes php MyAdmin

FTP – možnost nahrávat soubory přes FTP client 

POP3 – přijímat zprávy do e-mail klienta
Imap – přijímat zprávy přes e-mail klienta

A další.

Jeho hlavní výhodou a předností je výrazné zjednodušení nastavování DNS záznamů, např. když provozujete několik domén umístěných na jednom fyzickém serveru a e-mailové účty pro více uživatelů pod těmito doménami.
 Usnadňuje společnou správu serveru a úkoly (tasky) – kupříkladu vytváření velkého množství nových e-mailových účtů či rychlé zřízení nových kořenových adresářů pro nové domény. Zjednodušení těchto úkonů nejen šetří váš čas, ale také snižuje riziko tvorby chyb při složitém ručním přepisování. Získáte výkonného pomocníka pro správu webových serverů, FTP, DNS a databázových serverů. S jeho pomocí můžete snadno konfigurovat také své firewally a antivirové programy.
Více zde http://www.ispconfig.org/

Usermin

Usermin je on-line rozhraní určené k přístupu na webmail, změny hesel, nastavování mailových filtrů atd.. Je určen pro běžné uživatele systému Unix a omezuje se na úkony, které budete moci provádět, pokud jste přihlášeni přes SSH nebo v konzole.

Pro koho je Usermin určen?

Většina uživatelů budou administrátoři, kteří přes jednoduché webmail rozhraní můžou nabízet svým zákazníkům volitelné služby. Na rozdíl od většiny ostatních webmail řešení může být použit ke změně hesel, čtení e-mailů bez dalších instalovaných serverů (např. POP3 nebo IMAP) a Procmail nastavení (konfigurace pro přesměrování, filtrování spamu a autoreponders).
Usermin také poskytuje webové rozhraní pro prohlížení a správu dat v MySQL a PostgreSQL databázích a editace Apache.
Více zde http://www.webmin.com/usermin.html

Ať již využijete jakýkoli ze zmiňovaných control panelů, neuděláte chybu, neboť vám ušetří čas a peníze.

Všechny novinky